Iš blakstienų tušo istorijos: kaip gimė garsiausi pasaulio kosmetikos brand’ai

Blakstienų tušas – būtent ta kosmetikos priemonė, kuri daugelio moterų kosmetikos krepšeliuose atsiduria pirmiausiai. Dailiosios lyties atstovės nuo neatmenamų laikų troško turėti ilgesnes, tankesnes ir tamsesnes blakstienas. Taigi, kaip blakstienų tušas tapo populiariausia visų laikų grožio priemone?

Senovės Egiptas

Dar 4000 m. pr. Kr. mokslininkai aptinka šaltinių, kuriuose minima anglis ir įvairūs tepalai, naudoti blakstienoms patamsinti ir akims nuo žalingų saulės spindulių apsaugoti. Tiesa, tokie pirmieji blakstienų tušai buvo ypač mėgiami ne tik dailiosios lyties atstovių, bet ir vyrų.

Pirmasis (ne nuodingas) blakstienų tušas

…buvo išrastas Eugene Rimmel specialiai karalienei Viktorijai. Šis tušas buvo pagamintas iš anglies dulkių ir vazelino. Niekam ne paslaptis, kad Rimmel vardu iki pat šių dienų vadinamas vienas garsiausių kosmetikos prekės ženklų, be to, keletoje kalbų šis žodis reiškia būtent blakstienų tušą. Rimmel nesiliauja stebinę kosmetikos mylėtojų visame pasaulyje ir šiandien, o blakstienų tušą „Volume Colourist“, suteikiantį išraiškingas ir tobulai juodas blakstienas, jau spėjo įvertinti moterys visame pasaulyje! Jei dar neišbandėte, pats metas tai padaryti…

rimmel-wonderfull-colourist-blakstienu-tusas    e4c13b4e69c5440f788d7265a881a038

Maždaug tais pačiais metais, kai E. Rimmel išrado pirmąjį savo blakstienų tušą, T.L. Williams savo seseriai Maybel sukūrė labai panašų produktą (kuris ir įkvėpė prekių ženklo Maybelline pavadinimą).

Tušo tortukas

E. Rimmel ir T.L. Williams išradimai, nors ir buvo artimi šiuolaikinio blakstienų tušo giminaičiai, toli gražu neprilygo šiuolaikiniams kosmetikos stebuklams. Kadangi šių kūrėjų išrastus produktus buvo gana sunku naudoti, prekyboje netrukus atsirado tušo „tortas“ (mascara cake), pagamintas iš muilo ir juodų dažų. Šis produktas savo konsistencija labai priminė šiuo metu dažnai naudojamą antakių vašką. Nedidelėje dėžutėje moterys galėjo rasti standartinį tušo šepetėlį ir vaško pavidalo produktą. Norint padažyti blakstienas tereikėjo sudrėkinti šepetėlį, perbraukti juo per produktą ir užtepti ant blakstienų.

Pašėlęs džiazo amžius

Maždaug 1920-aisiais, pasaulį užplūdus džiazo karštinei, moterys tiesiog nebegalėjo įsivaizduoti savęs be užriestų juodų blakstienų. Blakstienų rietiklis tapo must-have atributu, o kosmetikos rinką užkariavo blakstienas riečiantys tušai.

Vandeniui atspari pagunda

Kiek daug moterų visame pasaulyje mintimis kas dieną padėkoja vandeniui atsparaus tušo išradėjams! O kada gi atsirado šis kiekvienai damai tiesiog būtinas produktas? Pasirodo, moterys galėjo drąsiai keliauti per lietų ir pūgą ryškiomis blakstienomis jau 1940-aisiais. Nei jaudulio ašaros, nei prastos oro sąlygos makiažui nebekėlė jokios grėsmės.

Blakstienų tušo revoliucija

1957-aisias viena moteris, vardu Helena Rubenstein sukėlė tikrą revoliuciją kosmetikos pasaulyje. Jau visoms įprastą tušo „tortą“ ji pakeitė į kreminės konsistencijos produktą, parduodamą nedidelėse tubelėse (ir kur gi tai mums girdėta?).

Kerinčios septintojo dešimtmečio blakstienos

Vargu ar kas galėtų ginčytis dėl įspūdingiausių ir ryškiausių blakstienų savininkės. Taip, tai – garsusis modelis Twiggy, kurios išryškintos apatinės blakstienos puošė visų garsiausių mados žurnalų viršelius.

Jei norite savo blakstienoms suteikti elegantišką retro įvaizdį, tai padės padaryti naujasis Bourjois blakstienų tušas „Volume Reveal Ultra Black“. Ypatingai juodos tekstūros, išskirtinė blakstienų apimtį suteikiantis tušas papuoš jūsų blakstienas taip, kad pavydėtų net garsioji Twiggy!

bourjois_mascara_radiant_ultra_black_ouvert                                 English Supermodel

Padūmavęs naujasis tūkstantmetis

Nuolat kintant blakstienų dažymo įpročiams ir stiliams, maždaug nuo 2000 pasaulį užvaldė ilgų blakstienų ir padūmavusio akių makiažo manija. Tiesą sakant, šios tendencijos išliko iki pat šių dienų ir dabar dauguma moterų, ryškindamos savo blakstienas sutinka, kad svarbiausia jog blakstienos, padažytos tušu, turėtų būti pastebimai ilgesnės ir atskirtos viena nuo kitos.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*