Karalienės garbanos: 10 sakinių, kuriuos turėtumėte pamiršti

Kiekviena mergina svajoja turėti ilgus, juosmenį siekiančius plaukus. Ne veltui sakoma, kad plaukai – vienas didžiausių seksualumo simbolių. Netikite? Atimkime purias Marilyn Monroe garbanas ir pasižiūrėkime, kas iš to išeis. Deja, kartais mes, moterys, būname visai negailestingos savo puošmenai ir, net nespėjusios išeiti iš dušo, imame ją niokoti! Sunku ir įsivaizduoti, kad tokie nekalti kasdieniai įpročiai gali pridaryti begalę žalos. Šį kartą dalinuosi su jumis 10 grožio klaidų, kurių tuč tuojau turėtų atsisakyti kiekviena mergina, svajojanti apie žvilgančius, tankius plaukus.

parengė Aistė Meidutė

1. „Ir vėl pamiršau susišukuoti prieš keliaudama į dušą…“

Šis sakinys – tiesiog mirtinas priešas jūsų plaukams. Vienas kitas praleistas kartelis ir žala garbanoms dviguba. Kątik ištrinkti plaukai yra patys silpniausi ir labiau linkę garbanotis. Norėdamos nelikti kūtvelomis, prieš namines SPA procedūras lengvai perbraukite šepečiu plaukus. Jei mėgstate šukuotis ir tuo pačiu metu trinkti galvą, ištepkite plaukus kondicionieriumi bei išlyginkite garbanas pirštais, tik tada, naudodamos šepetį retais šereliais, perbraukite juo plaukus.

15-wethair

2. „Aš tik galiukus truputį perbrauksiu.“

Dar viena klaida, kurią kartoja dažna mergina. Turbūt girdėjote, kad per dažnas šukavimasis gali pakenkti plaukams, tačiau vertėtų prisiminti – jūsų galvos odoje esantys natūralūs aliejai yra pats geriausias kondicionierius žemėje! Pamasažuokite savo galvos odą šepečiu mediniais šereliais, taip stimuliuosite kraujotaką, o plaukai ims augti greičiau. Negana to, šukavimas per visą plaukų ilgį, nuo šaknų iki pat galiukų, suteiks plaukams natūralų blizgesį.

2

3. „Kad plaukai spindėtų, mėgstu trinkti galvą mažiausiai du kartus per dieną!“
Kažkur girdėtas sakinys, ar ne? Gyvendamos švaros amžiuje įprantame, kad asmeninės higienos turime laikytis pavyzdingai. O jeigu kas nors pamatys tą riebaluotą sruogelę? Vis dėlto, kasdienis trinkimas plaukams duoda labai mažai naudos. Nuolatinis kosmetinių priemonių vartojimas pašalina ne tik nešvarumus, bet ir jūsų galvos odai būtinus sveikus aliejus. Po kurio laiko plaukai praranda gyvybingumą ir natūralų žvilgesį. Žinoma, visai nerekomenduoju jums iš viso nesiprausti, kas dieną draugauti su dušu yra tiesiog būtina, bet vieną kitą kartą plaukų trinkimą galima pamiršti. Jei mėgstate naudoti daug šukuoseną formuojančių priemonių, kartais tiesiog išskalaukite plaukus, naudodamos lengvą, apimties teikiantį kondicionierių.

3

4. „Dievinu purius plaukus, todėl kondicionierių naudoju tik galiukams.“
Kiekviena mergina svajoja apie purius, lengvai krentančius plaukus, todėl neretai kondicionieriumi jos palepina tik plaukų galiukus, kad šis neapsunkintų visų garbanų. Vis dėlto, moterys, kurių plaukų tekstūra yra itin lengva, turėtų šiek tiek kondicionieriaus įtrinti ir į galvos odą, nes jų plaukai dažniausiai linkę lūžinėti, o ši kosmetinė priemonė gali veiksmingai juos sustiprinti. Žinoma, visai nereikia kondicionieriaus naudoti saujomis. Naudokite tik tiek, kiek reikia, kad plaukai nesiveltų, o kartą per savaitę palepinkite garbanas plaukų kauke.

4

5. „Tuos plaukus taip sunku išdžiovinti, todėl kartais tiesiog stipriau juos nusausinu rankšluosčiu.“
Rankšluostis – fantastiškas išradimas jau vien dėl to, kad galima į jį susukti plaukus visai taip pat, kaip rodo filmuose, bet kas per daug, tas nesveika. Daugumą produktų, skirtų šukuosenai modeliuoti, patariama naudoti rankšluosčiu nusausinus plaukus, tačiau pernelyg agresyvus trynimas gali pažeisti galvos odą ir plaukai ims šiauštis, o galiukai – skilinėti. Verčiau apglėbkite plaukus rankšluosčiu ir pirštais iškedenkite vandens perteklių iš garbanų. Plaukai džius ilgiau, bet bus neabejotinai sveikesni.

5

6. „O kam reikalinga ta apsauga nuo karščio?“
Net neabejokite, jei toks produktas yra, vadinasi, jis reikalingas. Visos mes žinome, kad karštis – vienas didžiausių plaukų priešų, bet kartais tiesiog nesugebame gyventi be plaukų tiesinimo ar garbanojimo ir, žinoma, naudojame įvairiausias įkaitintas žnyples. Jei šį įrankį gerai pažįstate ir dažnai jį naudojate, būtinai įsigykite nuo karščio apsaugantį plaukų serumą. Prieš formuodamos šukuoseną žnyplėmis, užpurkškite nedidelį kiekį serumo ir leiskite jam išdžiūti (turbūt nereikia nė sakyti, kas nutinka, jei čiumpate tiesintuvą vos išlipusios iš dušo drėgnais plaukais). Naudodamos tiesintuvą ar žnyples, pradėkite nuo švelniausio rėžimo, pamažu didindamos karštį.

6

7. „Šiandien visai neturiu laiko, tiesinsiu plaukus tuojau pat!“
Štai taip pasako mergina, išlipusi iš vonios ir griebdama į rankas tiesintuvą. Merginos, šlapi plaukai ir karšti įrankiai visai nedera tarpusavyje! Įkaitęs tiesintuvas tiesiog nudegins jūsų plaukus. Geriausiu atveju, atsipirksite suskilinėjusiais galiukas, blogiausiu – drėgnos sruogos taip ir liks tiesintuve. Prieš darant bet kokią šukuoseną, visada pirmiausiai išdžiovinkite plaukus. O jei privalote skubėti, gal geriau šiandien pamąstyti apie jaukią „arklio uodegą“.

7

8. „Šiek tiek lako šen, šiek tiek lako ten“
Kartais su plaukų laku pradedame elgtis visai neatsakingai. Ši plaukų formavimo priemonė atrodo tokia nekalta, kad net nesusimąstome, jog dar vienas purkštelėjimas gali ilgam paveikti mūsų plaukus. Jei ketinate tiesinti ar garbanoti plaukus, visada naudokite plaukų laką tik galutinai suformavusios šukuoseną. Ar kada girdėjote šiugždesį tarp įkaitusių plaukų žvyplių, kai įkišote į jas laku nupurkštą sruogą? Alkoholis, esantis plaukų lako sudėtyje, nuo karščio ima degti…kartu su jūsų žaviomis garbanomis.

8

9. „Tik šiek tiek kilstelsiu tą nuobodžią šukuoseną“
Daugelis merginų svajoja ne tik apie holivudinę šypsena, bet ir apie holivudinę plaukų apimtį. Na, ar bent jau tokią, kokią galime išvysti šampūnų reklamose. Kasdieniam sušukavimui nevengiate plaukus šukuoti prieš jų augimo kryptį ir šiek tiek pašiaušti? Pyp! Užsidega raudona plaukų priežiūros lemputė. Kasdien šukuodamos prieš plauką, galite taip nuvarginti plaukų šaknis, kad galiukai bematant ims skilinėti. Verčiau pasirauskite parduotuvių lentynose, ieškodamos apimtį didinančio šampūno.

9

 

10. „O gal aš tuos plaukų galiukus kaip nors tiesiog sulipinsiu…“
Deja, merginos, jei plaukai suskilinėjo, kelio atgal nėra. Finita la comedia, kaip sako patrakėliai italai. Kad nereikėtų barstyti ašarų, žiūrint į išsišakojusius galiukus, pirmiausiai reikėtų pamėginti jų išvengti (netrinkti plaukų kiekvieną dieną, netrinti drėgnų garbanų rankšluosčiu ir vengti įkaitusių šukuosenos formavimo įrankių) arba tiesiog patrumpinti. Jei norite bent jau laikinai pridengti pavargusius plaukus, naudokite priemones, kuriose yra bičių vaško arba serumą su argano aliejumi.

10

Išduosiu jums dar vieną sveikų, šilko švelnumo plaukų receptą. Išmėginkite naująjį Natur Vital atkuriamąjį šampūną su goji uogomis ir alavijais. Goji uogose gausu vitamino C ir atioksidantų, taip pat B grupės vitaminų, mineralų, amino rūgščių ir svarbiausiųjų riebiųjų rūgščių, kurie užtikrina puikų drėkinimą ir saugo nuo laisvųjų radikalų poveikio, o alavijai – tikras vitaminų ir mineralų šaltinis. Natur Vital šampūnas su goji uogomis ir alavijais drėkina, minkština ir švelnina plauką, saugo natūralią plauko struktūrą.

8414002078714


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*